Ellentmondó sajtóhírek érkeztek
1947 júniusában egy titokzatos tárgy csapódott be a sivatagba a Roswelli Légibázis (Roswell Army Airfield – RAAF) közelében, az állattenyésztéssel foglalkozó William Brazel tanyáján – idézte fel a hetven éve történteket a LiveScience online tudományos portál.
Bejelentése szerint a földjén szétszórodott maradványokat talált, amiket ő maga nem tudott azonosítani.
1947. július 9-én a Roswell Daily Record beszámolt az UFO-incidensről
Ahogy fogalmazott, “a maradványok ezüstszínűek voltak, gumicsíkokhoz, vagy alufóliához voltak hasonlatosak, de akadt közöttük néhány szilárd, csőhöz, vagy valamilyen bothoz hasonló darab is”. A törmelék összegyűjtésére és az esemény felderítésére Jesse Marcel őrnagyot, a RAAF hírszerző tisztjét küldték ki. A légibázis sajtóreferense 1947. július 8-án kiadott egy nyilatkozatot, amelyben egy „repülő korong lezuhanásáról és helyreállításáról” adtak számot és amelyeket sokan az “idegen kapcsolat”, tehát a földönkívüli élet bizonyítékaként értelmeztek.
Másnap azonban a hadsereg egy másik tisztviselője már azt mondta újságíróknak, hogy egy időjárási szonda (meteorológiai ballon) zuhant le, nem pedig földönkívüli eredetű szerkezetre leltek a térségben.
A roswelli roncsok között állítólagosan megtalált ufonautáról készített felvétel, ami a hivatalos álláspont szerint hamisítvány. Makacsul tartja magát a feltételezés, miszerint az idegenek tartósított tetemét is az 51-es körzetben őrzik
Az esetről két újság, a Roswell Daily Record és a sacramentói illetőségű The Sacramento Bee számolt be. A közzétett fotókon Jesse Marcel egy különös, nagy magasságú ballon darabjaival pózol.
A téma azonban csupán harminc évvel később került elő ismét a National Enquirer bulvárlapban, amikor a légierő tisztje szemtanúként újra a nyilvánosság előtt beszélt, de számos ellentmondásba keveredett.
Újra vizsgálják az incidens helyszínét
Az azóta eltelt évtizedekben újraéledt a lezuhant földönkívüli objektum története és több szakértő próbálta megvizsgálni a hadsereg első “repülő csészealjával” kapcsolatos jelentéseket. Szakemberek kutatták: vajon a roncsok szokatlanabbak-e, mint ahogy azt a fotók sugallják?
Nemrégiben Jesse Marcel családja elárulta, hogy a férfi naplót vezetett a rejtélyes időszakról, amely talán nyomokat tartalmazhat a balesetről. Ez máris elindított egy lavinát és a History Channel új vizsgálatot indított az ügyben.
Jesse Marcel őrnagy, a begyűjtött maradványok néhány darabjával
“A hivatalos szervek azt sugallták, hogy találtak egy UFO-t és erről egy sajtóközleményt is kiadtak, ám aztán ezt visszavonták.” – mondja Ben Smith, a CIA egykori operatív munkatársa a történelmi csatornán közzétett A történelem legnagyobb rejtélyei című sorozatban.
Hozzátette: a műsorban újból felkeresik a Roswell-baleset helyszínét, légi felméréseket és térképezést végeznek, valamint a multispektrális képalkotás segítségével még mélyebbre ásnak. Az új vizsgálat központi eleme azonban az a napló, amelyet Marcel állítólag a Roswell-baleset idején vezetett, és amely ma az unokái birtokában van.
Smith szerint a napló elemzése és rejtjeles nyelvének lefordítása olyan kódolt üzeneteket tárhat fel, amelyekről Marcel a baleset idején írhatott.
Az UFO-k iránti érdeklődés a Roswell-incidens óta sem lankadt, miközben az UFO-hívők hosszú évtizede hiába követelik a Roswell-akta nyilvánosságra hozatalát. A Védelmi Minisztérium azonban hajthatatlan és nemcsak a csészealjak iránt érdeklődők”, hanem a politikusok előtt sem nyitotta meg az anyagot.
Forrás: origo.hu